Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Iskren.1990 avatar Iskren.1990 6 Точки

Очевидно не разбрал.

1. Защо при граничен вариант (5.50) джъдж ми дава 2 грешни? VSC изкарва както трябва

function solve(input){
  let grade = Number(input[0]);  // пробвах и с Number(input.shift()) не, че е от значение
  if (grade >= 5.50) {
    console.log(`Excellent`);
  } else {
    console.log(`Not excellent`);
  }
}

2. Защо във фор цикъл трябва да използваме "let",
 случи ми се на няколко пъти да го пропусна, но кода ми работеше.

 

3. Същото като първото.

function solve(input) {
    let counter = Number(input[0]); // пробвах и с Number(input.shift()) не, че е от значение

    while (counter >= 1) {
        console.log(counter);
        counter--;
    }
    
}

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки
Best Answer

Предполагам става въпрос за тази задача тук https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1189#1

Input-a идва като едно число, а не като масив. Ти се опитваш да вземеш първия елемент от масив и да го парснеш, а не трябва.

На другия въпрос, защо да се използва let - защото когато не сложиш нищо пред една променлива в JavaScript тя автоматично става var, което я закача в глобалния сколб, т.е може да бъде достъпена от всякъде в текущия файл. За предпочитане би било да се използва let, защото всяка променлива трябва да си има сколб и не е много яко да можеш да достъпиш променливата от всякъде.

Когато имаш:

for (let i = 0; i < 10; i++) {

     console.log(í);

}

Можеш да достъпиш i само в тялото на for-a, ако имаш само без let тя ще стане var  и ще можеш да я достъпиш, където си поискаш.

 

0
28/09/2019 16:56:19
Iskren.1990 avatar Iskren.1990 6 Точки

Благодаря за "let" обяснението.

На
  if (grade >= 5.50) {
    console.log(`Excellent`);

не виждам кое му е грешнп, както казах във VSC ми изкарва това което трябва.

И да става въпрос за 2-ра задача ot първа лекция на JS Fundamentals.

0
28/09/2019 16:55:24
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Input-a не идва като масив, а като число, за това е грешката.

0
Iskren.1990 avatar Iskren.1990 6 Точки

Ясно, function solve(grade){. Би ли обяснил разликата. Не, че не мога да го гугълна, но е друго когато ти го обяснят.

И как да разбера на изпит дали е число/стринг или масив.

0
28/09/2019 17:06:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.