Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

s.boyadjiev avatar s.boyadjiev 9 Точки

Четене на код

Здравейте! Курсист съм във Fundamentals септември. В момента гледам една задача, която е с таг "easy", но аз изпитвам известни затруднения с прочитането ѝ. Нямам никакъв опит в програмирането преди SoftUni. Ето линк:

https://www.hackerrank.com/challenges/simple-array-sum/problem?utm_campaign=challenge-recommendation&utm_medium=email&utm_source=24-hour-campaign

(Решението действително е лесно, но тук става въпрос изрично за четенето и за начина, по който е написан дадения код)

Въпросите ми са:

- стилът на писане, който в момента учим може ли да се нарече универсален (или близък до някакъв общоприет формат)? 

- нужно ли е да сме по-навътре в езика, за да разбираме такъв синтаксис, методи и т.н.?

- ако на този етап се очаква от нас да четем безпроблемно такива задачи, какво трябва да направим за да усъвършенстваме четенето (ясно ми е, че няма формула, но ще съм благодарен за съвет)?

Предварително благодаря за отговорите, мили колеги! :)

Тагове:
0
Module: C# Advanced
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Здравей колега,

Както сам пишеш няма универсална формула.Опитвай се да четеш различни кодове.

Езика за програмиране няма значение,но все пак е добре да пишеш на определен език за да свикнеш със неговият синтаксис.

C++ е отличен език за стартиране.За всяко нещо можеш да си направиш справка в документацията на Microsoft или през някой сайт.Както казва Наков добре е да поназнайваш малко английски,ако не научи го.

Всичко останало евъпрос на време.

 

0
s.boyadjiev avatar s.boyadjiev 9 Точки

Благодаря! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.