Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Keytlin56 avatar Keytlin56 0 Точки

Въведение

Здравейте ! Аз бях студентка информационни системи и технологии ,но поради някой причини се отказах от университета . И сега искам да стартирам с тези курсове ,но не съм до чак толкова запозната с всичко . Интересувам се от разликата между Java and Java Script ? Не искам да изучавам просто програмиране ,а развиването на игри ,на уеб страници ,някоя и друга програма ,след това искам и курса за графичен дизайн ,за него съм сигурно . Но разяснете ми малко повече за къде точно съм подходяща ? 

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Ххаха това прилича на трол пост но все пак.

И java и javascript са езици за програмиране. Единия е скриптов другия е compiled. Общо взето просто правят едно и също по различен начин. Но ти по - добре си изясни какво искаш да правиш.  Web development е едно и се искат определени умения.

Правенето на игри иска други неща и там има доста математика и повечето игри се пишат на с++ има engines като unity и подобни но отдолу пак е с++. Графичния дизайн е тотално отделна тема. 

Та преди да решиш какво ти се прави си изясни в главата с какво точно искаш да се занимаваш. С толкова разностраннни желания няма как да стане.

Да си web dev  ти трябва най-малкото javascript бази данни управляване на заявки css  препроцесори sass less  и това е минимум. Почти никои не пиша уеб само в js.

За игри ти трябва да познаваш engine примерно unity e на с#  да познаваш алгоритмите структурите от данни. garbace collector-a  управляването на памета.

А графичния дизайн там вече си е талант и малко photoshop и  подобни....

Та ако избереш първите 2, без основите няма как да стане,без да знаеш основите и то добре няма как да станеш дев. 

0
Keytlin56 avatar Keytlin56 0 Точки

Ама аз абсолютно нищичко не разбирам ;д на лекции влизаше през едното и излизаше през другото . Изобщо не знам от къде да започна и как да се ориентирам . Искам минимално математика . 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Ама аз абсолютно нищичко не разбирам ;д на лекции влизаше през едното и излизаше през другото . Изобщо не знам от къде да започна и как да се ориентирам . Искам минимално математика . 

щом е така , забравяш за игри и уеб като цяло и почваш да гледаш неща за графичен дизайн.

Дори да си фронт енд без програмиране не става само с html css 

-2
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Изчакай пак да тръгне този курс тогава - https://softuni.bg/trainings/2313/math-concepts-for-developers-april-2019

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.