Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nenko91 avatar nenko91 1 Точки

[Homework] Java - Arrays Exercise - Задача {7} - Max Sequence Of Equal Elements

Write a program that finds the longest sequence of equal elements in an array of integers. If several longest sequences exist, print the leftmost one.

Examples

Input

Output

2 1 1 2 3 3 2 2 2 1

2 2 2

1 1 1 2 3 1 3 3

1 1 1

4 4 4 4

4 4 4 4

0 1 1 5 2 2 6 3 3

1 1

Привет! Намерил съм решение на задачата за 100/100. Въпросът ми тук е свързан с моя код, тъй като не разбирам защо не сработва както си го мисля и моля някой да ми обясни, ако може. Решението, което намерих е с вложени цикли, а аз се опитах с един, който обхожда масива, сравнява всяко число с предишното и отбелязва в броячи най-дълга серия и конкретното число.  Това е моят код: https://pastebin.com/7Mz7nNkE.

if (numbers[i] == numbers[i - 1]); {...

При дебъгването ми излиза, че в горното условие попадат всички индекси на масива, което очевидно не е вярно. Не е правилно да се сравняват по този начин или бъркам другаде?

Тагове:
0
Module: Java Advanced 22/11/2019 14:58:13
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки
Best Answer

Сложил си точка запетая след едното условие преди отварящата скоба за тяло. Не съм писал такъв код, но предполагам че се игнорира проверката и каквото и да се случи се влиза в тялото на кода след това. Също така "else counter = 1;" трябва да го сложиш на другата условна проверка. С тези промени кодът ще даде 100/100. Ето го готовото решение https://pastebin.com/AmwkdW7W

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.