Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nikodon avatar Nikodon 3 Точки

09. Password Generator

Привет,

може ли малко помощ относно въпросната задача? Прилагам и условието:

 

Да се напише програма, която чете две цели числа n и l, въведени от потребителя, и генерира по азбучен ред всички възможни  пароли, които се състоят от следните 5 символа:

  • Символ 1: цифра от 1 до n.
  • Символ 2: цифра от 1 до n.
  • Символ 3: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 4: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 5: цифра от 1 до n, по-голяма от първите 2 цифри.

Вход

Входът се чете от конзолата и се състои от две цели числа n и l в интервала [19], по едно на ред.

Изход

На конзолата трябва да се отпечатат всички пароли по азбучен ред, разделени с интервал.

Мъчих се да я реша, но не успях и намерих едно решение, в което обаче не мога да си обясня някои неща.

От условието разбирам , че ще имаме 5 вложени цикъла. Първият и вторият ги въртим до N, тук няма нищо неясно. Другите два обаче не можах да си ги обясня и видях , че са ето така:

 for (int x = 'a'; x <= 'a'+ l; x++)
                    {
                        for (int p = 'a'; p <= 'a'+ l; p++)

Ето тук всъщност е едното нещо , което не разбирам? Защо добавяме L? Аз бях го разписал да въртим както е по условие, от а - l .

Не разбирам зашо е така, как разбираме, че въртим до l ?

И в последният цикъл го бях разписал , че е като първите два от 1 до N , а видях, че е от  2 - n, това е др нещо, което не схванах, защо е от 2?

 

Благодаря предварително , ще се радвам ако някой помогне да разбера логиката.

Поздрави

Тагове:
0
C# OOP Basics
prohause avatar prohause 356 Точки

'a' ти е зададено като начална буква. В условието пише че трябва да въртиш из първите l малки английски букви. 'a' + l ти е последната буква в цикъла. Много ясно е обяснено. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.