Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VeskoII avatar VeskoII 0 Точки

VISUAL BASIC Окръжност и разстояние между точки.

Здравейте попринцип съм 1ви курс, но уча геодезия и изобщо нямам грам понятие от програмиране.
Ако има някой който би се смилил да ми помогне ще съм му много благодарен и бих върнал услугата с каквото мога!
Задачите са:
1ва:Намерете броя на точките които са вътрешни/външни за окръжността с център (Xc, Yc) и радиус Rc.

2ра:Да се определят двете най близко/най-отдалечено/разположени точки.
Указания:За N различни точки се изследват N*(N-1)/2 разстояния между тях.
 

Много благодаря!

Тагове:
0
Общи приказки
Rositza.Velianova avatar Rositza.Velianova 3 Точки

Здравей 

аз не съм със същия език но ще ти дам насока 

по първа точка от задачата  решението може да бъде следното

Хс и Ус сa със накакви стойности и са център на окръжността 

Всички точки които имат по-малко растояние от радиуса са вътрешни за окръжността 

ако са равни на радиуса лежат на окръжността и ако са с по-голяма стойност са извън окръжността

и така задаваш стойност на точка N1 съответно с координати Х1У1 изчисляваш растоянието до центъра и виждаш дали е вътре или извън окръжността така и за следваща точка N2  с координати Х2У2 и т.н. до безкрай това на езика C# се постига с проверка 

if ;else  

аналогично на втората задача най-палко растояние между кои две точки има и най голямо растояние между кои две точки има

просто мини няколко урока напред и ще схванеш смисъла 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.