Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladovip avatar vladovip 6 Точки

междувалутен конвертор- Javascript

Здравейте,

Някой има ли поглед/решение върху тази задача за оказване на съдействие:

Задача: * междувалутен конвертор

Напишете функция за конвертиране на парична сума от една валута в друга. Трябва да се поддържат следните валути: BGN, USD, EUR, GBP. Използвайте следните фиксирани валутни курсове:

Курс USD EUR GBP
1 BGN 1.79549 1.95583 2.53405

 

Входът e сума за конвертираневходна валута и изходна валутаИзходът е едно число – преобразуваната сума по посочените по-горе курсове, закръглен до 2 цифри след десетичната точка.

Примерен вход и изход

Вход Изход
20
USD
BGN
35.91 BGN
100
BGN
EUR
51.13 EUR
Тагове:
-1
Programming Basics 14/01/2020 01:22:12
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Реално задачата е доста проста, правиш една функция която приема три параметъра, курс валута, вхони данни, и изходни данни. След което им задаваш стойност от функцията и правиш два switch-case със случайте за вход и изход на валутата, като изброяваш вида валута и курса за дена. И накрая естествено принтираш условието. Ето решение....

https://pastebin.com/h88jKfhe

Един съвет от мен, честно казано мисля че е по добре да се помъчиш да я решиш, и ако не стане, пусни кода да се види къде ти е грешката, така не си правиш услуга като искаш решение наготово..

0
14/01/2020 09:14:43
vladovip avatar vladovip 6 Точки

Благодаря ти,  но понеже съм напълно начинаещ  и още не сме стигнали до  

switch () { case }  конструкцията в курса.

Но съм напълно съгласен,  че човек трябва да прави опити и да търси решение и да помисли как да се случат нещата.  

опитах с разни функции,  но ми даваше грешка доста пъти. 

1
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Ами не знам до къде сте стигнали, но все пак трябва да имаш някаква представа след като мъчиш задача която ти е трудна. Поне If/Else конструкциите познати ли са ти? Защото задачата може да се реши със тях вместо със Switch/Case....

https://pastebin.com/ZVyEaDTf

Обаче и ако това не сте взели ти препоръчвам първо да се запознаеш с условните конструкции и тогава се мъчи с такива задачи..Иначе ако само търсиш решения да се занимаваш ето ти още едно...

https://pastebin.com/fFxfJnqD 

Само че тук не ползваш условни конструкции, а се създава обект в който фиксираш курса на валутите. Формулата на следващият ред достъпва стойността на съответният ключ в зависимост от инпута. Но пък това е вече за по нататъшно ниво.

1
dejaolsone avatar dejaolsone 3 Точки

In our lifetime, we always face lots of worries and worries. At times like that, I thought I was lucky. Because of that, I always had to move, rise and develop. the impossible quiz

0
dZf1aeA-peterjohnee1 avatar dZf1aeA-peterjohnee1 2 Точки

You need strength, energy so life has set adversity difficulties for you to overcome and become stronger. This is your choice   cookie clicker

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.