Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sv.Hristov avatar Sv.Hristov 1 Точки

Изпитна задача *Зала за танци* не ми приема 7040/10000 за коректно число, а еквивалентното 0,704 е ОК.... Защо??

Здравейте, колеги

някои може ли да ми каже защо на 25ти ред от кода НЕ се приема 7040/10000 за правилно вьведено число (изкарва отгов *безкрайност*), а когато го заменя с еквивалента му 0,704  - програмата работи и ми дава верен отговор......

https://pastebin.com/ea3hqdat

 

Тагове:
0
Programming Basics 16/01/2020 14:20:13
plamenovd0 avatar plamenovd0 101 Точки

Здравей, когато делиш 7040 / 10000 получаваш нула защото int / int = int и spaceNeededForDancer става равно на 0, а Infinity идва от там че на ред 28 делиш на нула. Можеш да използваш 7040 / 10000.0 което вече за теб ще е правилно и ще получиш отговор 0.704, и така задачата минава с 100/100 в judge.

 

1
Sv.Hristov avatar Sv.Hristov 1 Точки

Благодаря много за помощта. Загубих сума време в опити да излъжа системата, а отговора е бил толкова логичен.... 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.