Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SVETLIN04 avatar SVETLIN04 0 Точки

05.Project Creation

Аз изучавам езика онлайн .В момента сме на урок 5. В презентацията има обяснения , а в лаб условия има 7 задачи. На първите 3 от тях намерих отговорите и кодовете. На другите 4 в PyCharm  ми се получиха , но в judge systemata не ми излизат. Не мога да открия кодовете за тях . Някой да ми помогне !?

 

6. Изготвяне на проекти
Напишете програма, която изчислява колко часове ще са необходими на един архитект, за да изготви
проектите на няколко строителни обекта. Изготвянето на един проект отнема приблизително три часа.
Вход
От конзолата се четат 2 реда:
1. Името на архитекта - текст;
2. Брой на проектите - цяло число.
Изход
На конзолата се отпечатва:  "The architect {името на архитекта} will need {необходими часове} hours to complete
{брой на проектите} project/s."

 

Моят код е :

firstname=input()
hours=int(input())
side=int(input())
print(f'The Architect {firstname} will need {hours} hours to complete {side} project/s.')

но Judge systemata не го отчита

Тагове:
0
Programming Basics with Python 09/02/2020 02:27:35
m.i.rumenov avatar m.i.rumenov 3 Точки
Здравей,
За всеки проект са необходими 3 часа. От конзолата се четат 2 реда - "1. Името на архитекта - текст;" и "2. Брой на проектите - цяло число", а при теб са три. Ето моето решение, което минава през Judge. 

architect_name = input()
number_of_projects = int(input())
time = number_of_projects * 3
print(f' The architect {architect_name} will need {time} hours to complete {number_of_projects} project/s.')

 

Дано да ти е полезно!

0
SVETLIN04 avatar SVETLIN04 0 Точки

Ще го опитам. Благодаря ти! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.