Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

s_antonov avatar s_antonov 1 Точки

Деинсталиране на IdeaVim plugin в PyCharm

Привет!

Не знам дали аз съм го инсталирал неволно или е дошъл преконфигуриран в community edition-а на PyCharm (поради сгрешения линк бях си сложил първоначално платената версия с 30 дни безплатно тестване), но заради този IdeaVim plugin влизам непрекъснато в някакъв Toggle режим като сложа курсура на вече съществуващ ред и е изключитено досадно да излизам с бутон Insert всеки път като се опитам да редактирам някакъв съществуващ код. Отделно взима правата над някои ключови клавишни комбинации в Windows (ctrl+c, ctrl+v, etc). Как да дейнсталирам само плъгина без да се налага да махам и PyCharm отново?!?

Settings/Preferences има подменю Plugins, но няма или поне аз не виждам опция за изключване или дейнсталация.

Тагове:
0
Programming Basics with Python 09/02/2020 17:56:33
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Виж дали ТОВА няма да ти свърши работа.

Особено тази част :
"After you restart the PyCharm, Vim emulation is enabled and the editor starts operating in the Vim mode. To disable it, deselect Tools | Vim Emulator in the main menu."

0
s_antonov avatar s_antonov 1 Точки

Мерси! Оправих се, но трябваше да махна PyCharm още веднъж - при дейнсталацията му има опция да дейнсталира и всички прилежащи плъгини. Проектите и отделните файлове се съхраняват.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.