Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EvgeniJD avatar EvgeniJD 35 Точки

2.Odd Occurrences

Здравейте!

 Някой може ли да ми обясни условието на задачата, защото не мога да вдяна? Ето я задачата: 

2.Odd Occurrences

Write a function that extracts all the elements of a sentence odd number of times (case-insensitive)

The input comes as a single string. The words will be separated by a single space.

Example

Input

Output

'Java C# Php PHP Java PhP 3 C# 3 1 5 C#'

c# php 1 5

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
svephoto avatar svephoto 1191 Точки
Best Answer

Здравей,

 

И на мен в началото ми беше трудно да го схвана, може би самото условие не е разписано съвсем както трябва.

Иска се от нас като изход да извадим всяка част от входящия стринг (без спейсовете), която се среща нечетен брой пъти в него. В дадения пример C# и PHP се срещат по 3 пъти, а 1 и 5 - по въднъж. Java и 3 се срещат по 2 пъти и затова не са изведени на изхода. Надявам се да съм успял да ти обясня разбираемо. :-)

 

Успех!

0
EvgeniJD avatar EvgeniJD 35 Точки

Много ти благодаря, svephoto! Скоро нямаше да се сетя за какво иде реч вусловието, ако не беше ти.

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Моля, радвам се, че вече ти е ясно, EvgeniJD.

Успех и занапред!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.