Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dionisy avatar dionisy 0 Точки

Патова ситуация - моля за помощ :)

Здравейте,

получи ми се следния интересен казус, с който не знам как да се справя.

Получих достъп до виртуална среда от SoftUni, свързах се чрез remote desktop към съответната машина и си подкарах инсталациите на hyper-v. До тук всичко прекрасно, докато не дойде момента, в който трябваше да се логна за първи път в машината. 

Какво се получава - аз съм на full screen във виртуалната машина и тя ми заема на 100% от екрана на RD-а . На екрана ми изписва да натисна ctrl,alt,del за да се логна, но когато направя тази комбинация командата се изпълнява на моя компютър. И сега ни напред ни назад. Нито мога да се логна в инсталирания Windows нито мога да спра виртуалната машина. Излизам от RD, влизам на ново и пак същото. 

Липсва и виртуална клавиатура.

Голям майтап, моля помогнете.

0
Windows System Administration 06/03/2020 09:55:32
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

По тъпо заглавие не можа ли да измислиш, помислих че искаш съвет за шах. Кликни на линка, може и да ти помогне, ако не помогне потърси инфо във официалният форум на Майкрософт.

0
dionisy avatar dionisy 0 Точки

"КОЛЕГА" благодаря за характеризирането на заглавието ми.

Що се отнася за линка, да помогна ми, но не решава въпроса на 100% . Минеш ли на full screen винаги трябва да излизаш от RD с ctrl, alt + end.

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

"КОЛЕГА" благодаря за характеризирането на заглавието ми.

 колега прочети коментара ми до mark79.

Друго решение на проблема ти е да промениш стандартните настройки на клавишните комбинации, смени CTRL+ALT+DEL, със CTRL+ALT+някой друг бутон/клавиш клик.

Между другото смени си заглавието на темата, ако обичаш.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.