Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

archlicher avatar archlicher 32 Точки

[Homework] C# Basics - Problem {15*} Joro, the Football Player

Колеги, имам следното питане.

Задача 15 от второто домашно ни пита колко пъти Жоро ходи да играе (квартален) футбол:

1/2 от почивните дни (различни от събота и неделя)

2/3 от нормалните уикенди (когато не е уморен)

всеки уикенд в родния град.

Като разделим условието по дни ми се получава следното:

1) само в половината от всички почивни дни - това не се променя = 1/2 holydays

2) всеки нормален уикенд играе и в събора и в неделя - на всеки нормален уикенд се падат по две играения, т.е. формулата тук се променя - 2/3 * нормални уикенд * 2

3) всеки уикенд в родния град, но само в неделя - и тук не се променя.

По този начин с първите данни от таблица ми излизат 71 игри, а не 38.

Да, когато махна допълнителното умножение за нормалните уикенди получавам 38. И в системата за оценяване го приема за вярно

 

Къде бъркам?

Благодаря

 

 

Тагове:
3
Programming Basics
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравейте, доста често са задавани въпроси свързани с точно този проблем. Подобни теми: ТУК и ТУК

Проблемът идва от това, че в условието на задачата от самия изпит, то е следното:
Joro is not tired in 1/3 of the normal weekends

Докато в условието от домашното:
Joro is tired in 1/3 of the normal weekends

 

Явно грешката е техническа при "преписването" на задачата, но примера, който е даден отдолу отговаря на условието от изпитната задача (първото). Затова да приемем, че то е "правилно". smile

1
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 39 Точки

Здравей, може ли малко помощ относно решаването на тази задача. В judge системата ми дават 90 точки, но така и не мога да открия грешката...

Решение:

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.