Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Adobe XD - откъде ?

Здравейте,

На днешната първа интро лекция от курса "UI Web Design" лекторът спомена, че ще ни е необходим Adobe XD, като за целта ще получим студентски имейли от Softuni с линк за този ресурс.

Някои има ли вече такъв имейл? 

Поздрави,

Тагове:
0
UI and Web Design
rlukarski avatar rlukarski 15 Точки

Привет,

Ще се включа, като незапознат с дизайнерските курсове, но Adobe XD е безплатен софтуер, така че би трябвало да можеш да го свалиш от тук:

https://www.adobe.com/bg/products/xd.html

Към момента са пуснали и две платени версии, но за целите на курса предполагам, че безплатният лиценз е предостатъчен. 
 

Поздрави

0
RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Здравей rlukarski,

благодаря ти за включването и съвета. Прегледах линка и условията за безплатното ползване - за съжаление, доколкото разбирам от описанието, е безплатен само за един месец - до април 2020. (*Enjoy unlimited shared documents, editors, and shared links until April 2020.) Този срок е недостатъчен за целите на курса, ще настоявам от Софтуни да излязат с решение на казуса.

Колеги от курса "UI Web Design", ако следите форума, вие как ще процедирате? 

 

0
rlukarski avatar rlukarski 15 Точки

Привет,

Използването му е безплатно, като имаш ограничения "1 active shared document with 2 editors1 active shared link", което е един споделен документ (един проект), двама редактори по докуемнта и един линк (т.е. ако имаш 10 документа, може само един да е свързан към споделящият линк).

До Април за зарибявка имаш възможност за неограничен брой документи, линкове и редактори :) ! 

Така, че към момента free версията на XD ти върши чудесна работа (тя е завинаги фрйй, просто е с рестрикциите описани по-горе). 

0
RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Здравей,

Благодаря, проверих - така е, прав си. За съжаление, обаче се оказа че Adobe XD е създадена за Windows 10 и не може да се инсталира на Windows с по-ниска версия от 10, примерно 7 и 8.1.

Аз съм с по-ниска версия от 10 и ще трябва да търся алтернативна програма. Някой би ли предложил добра алтернатива за Adobe XD, която би свършила работа за този курс?

0
rlukarski avatar rlukarski 15 Точки

Figma и Sketch, но мисля, че по-добре просто си мини на Win 10. Щом проектите ти са на XD, по-добре не пробвай на друг software ! Нищо лошо няма да научиш фигмата и скеча, защото така или иначе доста фирми ги  използват и ще ти трябват, но към момента просто смени уиндоуса (освен ако нямаш някаква причина да държиш старият Win).

За програмирането имаш Free Win 10 software от СофтУни, не знам дали е така и за дизайнерите. Имай предвид, че в ebay има ключове за оригинални Win 10 за по 5/10 паунда ! :) 

 

0
RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Благодаря ти за насоките, докато търсех алтернатива на Adobe XD ми попадна в полезрението ProtoPie, ще я пробвам наред с предложените Figma и Scetch. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.