Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KristiyanDzhenkov avatar KristiyanDzhenkov 0 Точки

Concatenate-Data - JS

Здравейте,
Бих искал да знам защо при тест следния код се изпълнява, но в Judge системата ми дава следната грешка:
"TypeError: input.shift is not a function "

Ето го и кода:

 

function concatenateData (input) 

{

    let firstname = input.shift();

    let lastname = input.shift();

    let age = Number(input.shift());

    let city = input.shift();

 

    let result = `You are ${firstname} ${lastname}, a ${age} - years old person from ${city}.`;

 

    console.log(result)

}

Тагове:
0
Programming Basics
KristiyanDzhenkov:
Разрешен въпрос
maymunskoa avatar maymunskoa 38 Точки

Има няколко инстанции на тази задача. Кодът ти е верен. като го пусна в другите инстанции. Там ти подава масив и ти правилно си взимаш данните със .shift(). Но попаднах на такава, в която се подават като параметри и когато викаш shift() ти дава грешка.

И трябва да изглежда така:

 

function concatenateData (firstname, lastname, age, city) {

 

    let result = `You are ${firstname} ${lastname}, a ${age}-years old person from ${city}.`;

 

    console.log(result)

}

concatenateData(Maria, Ivanova, 19, Pleven)

 

 

0
KristiyanDzhenkov avatar KristiyanDzhenkov 0 Точки

Отправих запитване също и във фейсбук групата. От там разбрах, че няма да запознават курсистите с масивите още в първите лекции на Basic и затова няма да се ползва .shift(), ми горе в скобите на функцията ще се задават различните променливи със запетая както показа и ти по-горе. Благодаря за отговора и пожелавам много успехи!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.