Loading...
rbakov avatar rbakov 13 Точки

Здравейте,

някой може ли да ме осветли каква е разликата между тези два регекса:

([:]{2}|[*]{2})([A-Z][a-z]{2,})\1  =100/100
([:*]{2})([A-Z][a-z]{2,})(\1)  = 70/100

0
thekoceto avatar thekoceto 31 Точки

Това:

*:Tigers*:

не е валидо, но втория ще го приеме. В условието е казано че трябва символите да са два и да са еднакви.

0
rbakov avatar rbakov 13 Точки

regex101.com не го хваща  *:Tigers*:  с втория

 

0
JSuser avatar JSuser 215 Точки

При мен го хваща. Горния регекс е верния.

0
thekoceto avatar thekoceto 31 Точки

Незнам какво правя различно, но при мен го хваща:

https://regex101.com/r/iFDTCc/1

 

0
rbakov avatar rbakov 13 Точки

Сега вече го хвана и при мен, нямам идея защо преди това не го правеше.

Благодаря!

Редакция от администратор: Премахнат е линк към изображение с неподходящо съдържание.

0
24/03/2023 19:19:06
VihrenStefanov avatar VihrenStefanov 1 Точки

Условието на задачата подвежда с това, че пише, че трябва да има точно по два символа (:: или **) от всяка страна. Но реално може да има и 4-ри. Като вторите два да са за следващото emoji. 

Пример:

::Alf::::Elephan::

Ето още един работещ regex:

string patternForRegex = @"([:|*])\1[A-Z][a-z]{2,}\1{2}";

 

0
borislavsimonov avatar borislavsimonov 6 Точки

Здравейте,

някой може ли да помогне ,докарвам го до 80/100 и не мога да разбера къде е проблема.

https://pastebin.com/pQYt8Ndf

0
IvelinGyaurov avatar IvelinGyaurov 0 Точки

Извинявам се, че се включвам след толкова години, но се подготвям за Final Exam Fundamentals и решавах въпросната задача. При тестовите данни всички минават и излиза каквото трябва, НО джъдж ми дава 70/100 и какво ли не пробвах и не става и не става. Нали мога да ви постна кода, като явно проблема е бил в регекса и чуденката ми е къде точно, като според мен съм изпълнил всичко условия (с регекси на колегите от коментарите обаче получих 100/100). Моля ви, ако имате време хвърлете едно око, че сън няма да ме хване, а е 1ч през нощта :D 

https://pastebin.com/wMGXqBtB

ПП. пробвах да премахна групата "animal" и да остане само групата за разделителя, но отново получих 70/100

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.