Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandraToncheva avatar AleksandraToncheva 25 Точки

Имам проблем с Tourist Shop от Programming Basics Online Retake Exam - 2 and 3 May 2019

Ето моето решение, всички примери ми излизат вярно, но като дебъгвам забелязвам, че цената никога не е точна и често вместо 128,00 ми излиза 127,99999999 например, знам, че има такъв проблем с реалните числа,но...

В judge моето решение ми дава 70/100.Как да я оправя не знам.

  1. using System;

  2.  

  3. namespace TouristShop

  4. {

  5.     class Program

  6.     {

  7.         static void Main(string[] args)

  8.         {

  9.             //На първи ред – бюджетът - реално число в интервала[1.00… 100000.00]

  10.             //• След това поредица от два реда(до получаване на команда "Stop" или при заявка за купуване на

  11.             //продукт, чиято стойност е по-висока от наличния бюджет) :

  12.             //o Име на продукта – текст

  13.             //o Цена на продукта – реално число в интервала[1.00… 5000.00]

  14.             double budget = double.Parse(Console.ReadLine());

  15.             int counter = 0;

  16.             double totalPrice = 0;

  17.             for (int i = 0; i < budget; i++)

  18.             {

  19.                 string product = Console.ReadLine();

  20.                 if (product == "Stop")

  21.                 {

  22.                     Console.WriteLine($"You bought {counter} products for {totalPrice:f2} leva.");

  23.                     break;

  24.                 }

  25.                 double price = double.Parse(Console.ReadLine());

  26.                 if(price>budget)

  27.                 {

  28.                     Console.WriteLine($"You don't have enough money!");

  29.                     Console.WriteLine($"You need {price - budget:f2} leva!");

  30.                     break;

  31.                 }

  32.                 counter++;

  33.                 if (counter%3==0)

  34.                 {

  35.                     price *= 0.5 ;

  36.                 }

  37.                

  38.                 totalPrice += price;

  39.                 budget -= price;

  40.  

  41.  

  42.             }

  43.         }

  44.     }

  45. }

Тагове:
0
Programming Basics with C# 06/04/2020 18:54:59
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.