Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

Молба към лекторите качващи презентациите и темите за домашно

Възможно ли е когато се качват презентации и домашни да има и pdf формат на въпросната презентация или домашно? Доста хора ползват и Linux. OpenOffice и другите подобни продукти поддържат Microsoft Office документи, но поради някаква причина се чупи layout-а на документа.

koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки

Отделно се намалява шанса някой да ви бърника из файла. Пдф-а това му е предназначението, документ за преглед, независещ от нищо (почти).

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Понякога се налага да "бърникаме из файла" на местно ниво. Случва се когато има грешка в тестовете или нещо друго за промяна. И то се случва често. Така че pdf не е най-удачният вариант.

-2
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

Документите, които се качват са заключени и на по-новите версии на MS Office се появява една жълта лента за редактиране, на която изрично трябва да кажеш, че искаш да редактираш документа.

 ttitto, точно PDF е най-удачния вариант, тъй като импементацията при показване на документа е една и съща при различни OS, при по-кадърно направените PDF reader-и. В крайна сметка нищо не пречи да се качват и двата варианта, които както му е кеф. Аз до сега на невалидни тестове не съм попадал (за домашните става въпрос), дори да има такива, то е задължение на автора на презентацията да оправи тестовете, а не студентите, защото точно той знае какво е имал предвид в условието.

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

@d.georgiev.91: Невалиден е тестът от домашното за Java syntax, задача 9, третия тест. В едно домашно имаше и грешно форматирант текст за инпут (беше изпуснат интервал между две числа, но не си спомням къде беше). Понеже тези файлове си ги качвам в гитхъба, заедно с решенията на задачите го намирам за много удобно да мога да си коригирам на локално ниво каквото ми хареса или да си добавям собствени тестове за бъдещите проверки на домашни.

Но всичко това няма нищо общо с темата и честно казано ми е все едно как ще са качени домашните. Мога и от пдф-а да извлека каквото ми трябва и да си създам друг файл. Така че, оправяйте се!

А като не ползвате офис пакет как си разглеждате презентациите? Не се заяждам, просто ми е интересно, защото гугъл изплю най-отгоре да се ползва виртуална машина, което е много тъпо. Или гугъл докс, което също не е най-умното.

-1
gudov avatar gudov 274 Точки

ttitto, ако е разрешено и от pdf може да се копира.

1
gudov avatar gudov 274 Точки

ttitto, ако е разрешено и от pdf може да се копира.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.