Софтуерно Инженерство
Loading...
PavelAvramov avatar PavelAvramov 3 Точки

Помощ с custom задача

Здравейте колеги опитвам се да реша една задача на приятелче от университета но не мога да стигна до никъде след създаването на структурата за  points  X и Y.

Ще оставя условието тук ако някой може да я разпише и да удари едно рамо ще съм му много благодарен. 

Да се състави програма, която въвежда едномерен масив 
от точки в равнината, за които се въвеждат две координати (x, y) и 
една променлива от тип char, представяща нейното буквено означение.
 Програмата извежда означенията и броя на точките, които лежат върху 
ъглополовящата на първи квадрант или подходящо съобщение ако няма такива.
Програмата да се напише с използване на масив от структури.

Тагове:
0
C++ Fundamentals
MartinBG avatar MartinBG 2104 Точки

Опитахте ли да разпишете проблема на лист хартия, да направите няколко примерни теста (при дадени входни данни какъв е желаният резултат)?

Ясно ли е какво означава " точките, които лежат върху ъглополовящата на първи квадрант"?

Като направите това и няма неясноти по условието (може да се наложи консултация с преподавателя, ако има съмнение), ще е по-лесно да разбиете проблема на по-малки, които да решите самостоятелно, преди да ги сглобите в крайното решение.

Задачи с подобни условия са по-скоро творчески и смисълът им е да накарат този, който ги решава да прояви инициатива и да помисли както в ширина, така и в дълбочина при решаването на проблема.

Готови решения няма да са Ви от полза.

0
PavelAvramov avatar PavelAvramov 3 Точки

Разбрах условието просто не знам как да използвам Структурите в масива ... и да я напиша както е по условие.

Готово решение ще ми е от полза за да видя начина на решаване :) 

0