Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

[CSS]Как мога да направя малко по-модерен шрифт?

Здравейте!

Как бих могъл да си направя шрифт като тези, да изглежда по - fancy? Пробвах с font-family: но като напиша името на някой от тези шрифтове и не става нищо. Явно го няма този шрифт, който искам аз, имам избор за още много, но тея фенси ги няма. Как да си направя текс с някой от тези фенси шрифт?

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Приятелчета, това не работи при мен, не променя шрифта, не знам защо.

@font-face
{
font-family: fancyFont;
src: url(our lil secret forever.ttf);
}

.box {
border:1px solid;
margin-left:50px;
padding: 10px;
background-color: rgba(230, 184, 184, 0.49);
width:95%;
color:white;
font-family:fancyFont;
}

 

@gudov тук, където трябва да е този линк, който ти ми даде 

 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Tangerine">
на този href не мога да сложа този линк, защото там е .css-а.
Вкарвам шрифта, обаче не мога да вкарам CSS-a ако има някакъв начин и CSS-а да сложа? Или да го направя вграден във HTML-a и да не е на отделен файл?
0
dani_ddd avatar dani_ddd 82 Точки

Хехехе, просто сложи CSS-а в друг ликт отдолу. В html можеш да имаш неограничен брой link тагове.

1
done90 avatar done90 9 Точки

Първо да ти кажа, че тези фенси font-s могат да направят сериозен проблем с производителността на проекта ти!

 

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Tangerine">

това между отварящия и затварящия head елементв HTML-a ти!

След това добави в CSS-a body и в него:
font-family: 'Tangerine', sans-serif;

Това е най-простичкия начин. Колегите по-горе са ти дали добри съвети, но май не си разбрал добре :)
1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.