Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivailogeimara avatar ivailogeimara 37 Точки

Първо не съм сигурен какво правиш на ред 50 и на ред 85. Според мен така ще излезеш Out of bounds.

Второ, защо слагаш maxSum = 0;? Ами ако макс сумата е отрицателна? Така че по-добре maxSum = Integer.MIN_VALUE;

Трето когато принтираш 3x3 матрицата въртиш през всички възможни 3x3 матрици и дори след като принтираш желаната продължаваш да въртиш. Ами ако има още матрици със същата сума? Ти трябва да принтираш само първата с най-голяма сума, при положение че има няколко с една и съща сума. Така че сложи един break; в края на if (sun == maxSum)

Освен това правиш много ненужни цикли когато принтираш матрицата с макс сума. Защо при намирането ѝ не запишеш нейните startI и startJ в 2 променливи и после направо да принтираш тази матрица? Например така:

for (int i = maxSumI; i < maxSumI + 3; i++) {
    for (int j = maxSumJ; j < maxSumJ + 3; j++) {
        System.out.print(matrix[i][j] + " ");
    }
    System.out.println();
}

 

0
09/06/2020 00:32:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.