Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AnonymousUser21 avatar AnonymousUser21 -1 Точки

Какво е името на тази професия?

Здравейте, често пъти когато влизам в сайтове или мобилни приложения виждам неща които биха могли да се подобрят по начина по който работят. Например в сайт в  който си търся работа съм създал абонамент(alert) когато се появи подходяща обява да ми пращат имейл, но всеки ден получавам освен новите и старите обяви за работа които вече съм получил предходни дни. Изпратих предложение на сайта да изпраща абонаментa само с обяви които вече не са изпращани с цел да се спести време за четене на потребителя. Освен това в търсачките за работа на почти всички сайтове, сред опциите за месторабота няма опцията remote(дистанционна работа). За това също съм писал на сайтовете с предожение сред списъка с градове за търсене на дадена работа да се добави опцията remote с цел да бъде по удобно за търсещите този вид работа, защото в противен случай трябва да изписват "remote + желаната позиция" в полето за търсене което не винаги води до желаните резултати(например в този случай в резултатите от търсенето освен работите които са 100% дистанционни, се извеждат и тези които са частично дистанционни, например един ден в седмицата и т.н.т). Не рядко пъти компаниите са се всушвали в предложенията ми.

Въпроса ми е как се казва тази професия който описах - да разглеждаш приложенията и да предлагаш идеи за по коректно тяхно поведение а също така и разглеждайки кода да даваш предложения за по качествен програмен код на програмистите? Питам за името на професията или професиите(ако това са две различни позиции) за да знам каква ключова дума да изпиша в търсачките за работа.

П.П. Аз съм mobile & web developer

Тагове:
-1
Общи приказки
drampet avatar drampet 9 Точки

Според мен професият се казва QA.

Осигуряване на качеството ( Quality Assurance, QA) e систематичното наблюдение и оценяване на различни аспекти на един проект, услуга или оборудване, с цел максимално увеличение на вероятността поне минимални стандарти на качество да бъдат постигнати в производствения процес. Осигуряването на качеството не може абсолютно да гарантира производството на „качествени“ продукти.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.