Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LoshoToshi avatar LoshoToshi 15 Точки

Генератор за пароли Java

Здравейте колеги.

Това е опита ми за решение : https://pastebin.com/n7kqd1jJ    .

Това е условието:

7.Генератор за пароли

Да се напише програма, която чете две цели числа n и l, въведени от потребителя, и генерира по азбучен ред всички възможни пароли, които се състоят от следните 5 символа:

  • Символ 1: цифра от 1 до n.

  • Символ 2: цифра от 1 до n.

  • Символ 3: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.

  • Символ 4: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.

  • Символ 5: цифра от 1 до n, по-голяма от първите 2 цифри.

Вход

Входът се чете от конзолата и се състои от две цели числа n и l в интервала [19], по едно на ред.

Изход

На конзолата трябва да се отпечатат всички пароли по азбучен ред, разделени с интервал.

Уж съм вкарал всички цикли според условието, но нещо не ми работи програмката.

Моля за насоки.

0
Programming Basics with Java
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Не включвате последното число от диапазона, зададен на входа.

Променете 1, 2 и 5-ти цикъл от:

 for (int ...= 1; ...n; ...++) { ... }

На:

 for (int ...= 1; ...<= n; ...++) { ... }

 

0
LoshoToshi avatar LoshoToshi 15 Точки

Благодаря.

Все си мислех, че имам и = и даже май тествах, но може тогава нещо друго да е било омазано.

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.