Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Advanced Querying, 2. Golden Books

Здравейте колеги.
Дали някой може да ми отговори на следното питане:
Имам долните 2 метода, които видимо връщат абсолютно един и същи резултат. Единия метод го е писал Кристия на упражненията и минава със 100 от 100. Втория метод съм си го писал аз, връща абсолютно едно и също, но в judge гърми и минава с 50 от 100.

public static string GetGoldenBooks(BookShopContext context)
        //03. Golden Books_100_100
        {
            List<string> books = context.Books
                .Where(b => b.EditionType == EditionType.Gold && b.Copies < 5000)
                .OrderBy(b => b.BookId)
                .Select(b => b.Title).ToList();            

            return string.Join(Environment.NewLine, books);
        }

----- Горния метод е на Крис и минава със 100 от 100

        public static string GetGoldenBooks50(BookShopContext context)
        //03. Golden Books_50_100
        {
            var books = context.Books
                .Where(b => b.EditionType == EditionType.Gold && b.Copies < 5000)
                .OrderBy(b => b.BookId)
                .Select(b => new { b.Title }).ToList();

            books.ForEach(b => sb.AppendLine(b.Title));

            return sb.ToString().TrimEnd();
        }

----- Този е моя и не минава.

Чудя се и се мая. Даже сверих двата изхода с онлайн сверявач на текст и не даде никаква разлика.

Идея защо точно по определен начин трябва да напишем нещата за да минат?

Тагове:
Bobby_Apostolov avatar Bobby_Apostolov 128 Точки

Здравей !
Не виждам къде ти е string buildera в кода, но предполагам, че си го имаш и просто не си го сложил тук.
Смени името на метода да е същото като в документа GetGoldenBooks и пробвай пак да го качиш
:)

0
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Здрасти.
Стринг билдера ми е горе като глобална променлива за всички методи за да не го пиша всеки път.
Името на метода само тук е такова за теста, щото тествам ту единия ту другия метод. Не става както казваш :)
Пускам го в Judge със същото име като в документа и дава 50 от 100. frown

1
15/07/2020 13:10:11
Bobby_Apostolov avatar Bobby_Apostolov 128 Точки

хитро това да изнесеш buildera 
хмм много странно, като кача твоето решение, нулев тест№1 гърми, но иначе 2та обикновени теста си минават
https://dox.abv.bg/download?id=65e9c27de7
сигурно проблема е в .ForEach щото само той е различен от решението на Крис?

0
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

А при мен само Тест №1 дава верен отговор, а останалите 2 гърмят.
Където е да е проблема, остава въпроса защо? Не ползвам функция която не се поддържа от SQL Lite с която Judge работи. А и освен това всичките ми задачи от домашното на миналото упражнение са ми с .ForEach и си минават безпроблемно. Също не разбирам защо хората отговарящи за това не го оправят и защо трябва да си качвам кода по точно определен начин за да мине?

Трябва всеки път да фърлям на боб за да позная как точно го иска Judgeto кода. Не ми харесва indecision

1
15/07/2020 14:04:05
Bobby_Apostolov avatar Bobby_Apostolov 128 Точки

frown 
не знам по какъв начин да ти помогна

Judge си има бъгове и това е

 

1
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

Е нищо. Все пак мерси, че всеки път се отзоваваш. Това е по-ценно :)

1
stefism1 avatar stefism1 28 Точки

За информация, открих къде точно е проблема и кое го чупи, но разбира се, продължавам да не разбирам защо?!

Значи ако стринг билдера е изнесен горе като глобално проперти за да не го пиша всеки път кат малоумен във всеки метод, или точно така, както трябва да бъде, не работи!

Махнах го горе и си го написах долу в самия метод билдера и всичко тръгна идеално.

Аз нямам разумно обяснение на поведението на Judge относно това. Вие ако имате .... laugh

1
15/07/2020 14:56:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.