Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

noisia7 avatar noisia7 0 Точки

5. Emoticon Finder - Problem

Здравейте имам проблем с тази задача :

Find all emoticons in the text. An emoticon always starts with ":" and is followed by a symbol.
The input will be provided as a single string.

Example: There are so many emoticons nowadays :P. I have many ideas :O what input to place here :)
Output: 

:P

:O

:)

Пресмята ми вярно до колкото успях да се сетя за условия но в judge 80/100 (runtime error).

Някой може ли да помогне 

https://pastebin.com/sns1jgrW 
 

Поздрави

Тагове:
0
Python Fundamentals
Xpuck0 avatar Xpuck0 69 Точки

Здравей,

 

Кода ти е доста откачен :D При случай с двуеточия едно след друго, би трябвало да гръмне. Сигурно и за това получаваш 80/100. 

Смени си изцяло логиката. Върти цикъл за всеки символ от текста и прави проверка дали символа е двуеточие. Ако е, принтирай двуеточие + символа. Съвсем простото и първично решение ще ти даде 100/100. Дори може с компрехеншън.

Ето примерно решение  

 

Поздрави и успех

0
noisia7 avatar noisia7 0 Точки

Така ми дойде идеята на първо четене, иначе от лекцията видях,че Слави Капсалов я е решил с индекс и входа го държи като стринг и исках нарочно да го направя по Различен начин :)  С това [ i + 1]  излизаш извън стринга :P Мерси 

Има група Python Fundamentals  https://discord.gg/c5DKjx  в дискорд , ела ако те няма още :)

П.С вчера аз питах за делегат решението над твоя въпрос на лекцията 

0
Xpuck0 avatar Xpuck0 69 Точки

Текста не свършва с двуеточие и е споменато, че ще има символ след това. Но да приемем, че е възможно да завърши с двуеточие. В такъв случай просто трябва да променим рейнджа. Няма да проверяваме последния символ, защото като е последен няма как да направи емотка :P

[print(f":{text[i + 1]}") for i in range(len(text) - 1) if text[i] == ':']
0
noisia7 avatar noisia7 0 Точки

Благодаря, много е красиво с компрехеншъна :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.