Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

02. Randomize Words

Здравейте, имам проблем с втората задача от лекцията за "Обекти и класове". Гледах няколко лекции и съм на мнение, че кода ми е със същата логика, както този на лекторите. Но Judge явно не е на същото мнение, защото ми дава само 20/100. Когато тествам при мен си се получават рандом думи и няма проблем.  Може ли малко помощ, ако бъркам някъде или потвърждение, че кода ми е правилен, че да репортна бъг. :)

 

2. Randomize Words- https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1214#1
You are given a list of words in one line. Randomize their order and print each word at a separate line.

 

using System;
using System.Linq;
namespace ObjectsAndClasses
{
    class MainClass
    {
        public static void Main()
        {


            var rnd = new Random();
            var words = Console.ReadLine().Split().ToArray();

            for (int i = 0; i < words.Length; i++)
            {
                var randomIndex = rnd.Next(0, words.Length);
                words[randomIndex] = words[i];
                words[i] = words[randomIndex];
            }

            foreach (var item in words)
            {
                Console.WriteLine(item);
            }

        }
    }
}

0
Fundamentals Module 09/08/2020 19:06:44
nickwork avatar nickwork 657 Точки
Best Answer

using System;
using System.Linq;
namespace ObjectsAndClasses
{
    class MainClass
    {
        public static void Main()
        {
            var rnd = new Random();
            var words = Console.ReadLine().Split().ToArray();

            for (int i = 0; i < words.Length; i++)
            {
                var randomIndex = rnd.Next(0, words.Length);


                var a = words[randomIndex];
                var b = words[i];
              
                words[randomIndex] = b;
                words[i] = a;
            }

            foreach (var item in words)
            {
                Console.WriteLine(item);
            }
        }
    }
}

1
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Много благодаря отново! :)

Спомних, че Наков още в Бейсика на една лекция казваше така: "Изнасяйте си винаги в отделни променливи елементите, които искате да разменяте, защото тръгнети ли директно да ги разменяте ще се "омажете"".  Вече винаги ще изпозвам отделни променливи, кагато ми се налага да разменям места.

Поздрави!

0
MadMax avatar MadMax 0 Точки

Excellent post. Please keep up the great work. You may check our website also Visit: free fonts

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.