Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

yordanivanovyordanov avatar yordanivanovyordanov 4 Точки

Нужда от помощ с задача 05. Tennis Ranklist

Здравейте, 

Относно задача 05. Tennis Ranklist от Programming Basics Online Exam - 9 and 10 March 2019 с условие https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics-v4/course-directories/may-2019/2019-01/Exam/05.%20Tennis%20Ranklist.pdf

Когато пусна програмата в конзолата трябва да се отпечата един празен ред преди да ми излязат резултатите, които са правилни. Въпреки това гърми заради празния ред. Някой би ли ми обяснил, как мога да премахна този празен ред? Понякога имам обртния пробрем, когато резултата се принтира директно след последния ред от входа. 

Кода ми към тази задача е: https://pastebin.com/2QfvETiX

Благодаря за помощта! 

Йордан

Тагове:
0
Programming Basics
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей, yordanivanovyordanov,

 

От една страна изпълнението на твоята програма, както се казва, "зависва", защото започваш да броиш от турнир 0 и когато имаш 5 турнира подадени на входа фактически нулевият турнир ти се явява първи, като при това положение програмата очаква още един вход преди печатането накрая и когато искаш итерациите ти да бъдат

 

while tournament <= tournaments:

 

всъщност трябва да въведеш и 6-ти турнир. За да работи правилно при този вариант трябва да бъде

 

while tournament < tournaments:

 

в противен случай броячът за вече миналите турнири трябва да ти е 1 преди първата итерация на while-a.

 

От друга страна изчислението на процентите трябва да стане след излизането от цикъла. Виж този вариант на твоето решение, надявам се да ти е от полза: https://pastebin.com/L5DyrYPK.

 

Успех!

0
25/08/2020 02:17:30
yordanivanovyordanov avatar yordanivanovyordanov 4 Точки

Добро утро!

Много ви благодаря, че ми обяснихте за зависването! Определено ще го запомня. 

Хубав и успешен ден!

Йордан

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Моля, радвам се да помогна. Успех и занапред!

0
yordanivanovyordanov avatar yordanivanovyordanov 4 Точки

Здравейте, много ви благодаря! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.