Loading...
stefanovagloria avatar stefanovagloria 0 Точки

04. Easter Shop - Programming Basics Online Exam - 20 and 21 April 2019

Здравейте колеги!

Реших задача 04.Easter Shop  https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1637#7  и във Visual Studio всички изходи са ми правилни, но Judge ми дава само 50/100 точки и ми изписва "Runtime error" и "Unhandled Exception: System.ArgumentNullException: Value cannot be null."

 

https://pastebin.com/EWfmcsEC

 

Ще се радвам, ако някой може да ми обясни къде греша. Благодаря предварително :)

 

 

Тагове:
0
Programming Basics 16/10/2020 21:31:43
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Runtime error usually only occurs when some part of the code is not working, so it could be that the current amount of eggs should only be taken from the console when the commands "Buy" and "Fill" are received. I've also included the break validation inside of the "Buy" command. Judge is not running at the moment until Monday, so try to see then if the corrections are valid.

Best,

Code:

using System;

namespace _04._Easter_Shop
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int currentQuantityEgss = int.Parse(Console.ReadLine());
            int buyedEgss = 0;

            while (true)
            {
                string command = Console.ReadLine();

                if (command == "Close")
                {
                    Console.WriteLine("Store is closed!");
                    Console.WriteLine($"{buyedEgss} eggs sold.");
                    break;
                }

                //int eggsNumber = int.Parse(Console.ReadLine());

                if (command == "Buy")
                {
                    int eggsNumber = int.Parse(Console.ReadLine());
                    if (eggsNumber > currentQuantityEgss)
                    {
                        Console.WriteLine("Not enough eggs in store!");
                        Console.WriteLine($"You can buy only {currentQuantityEgss}.");
                        break;
                    }
                    currentQuantityEgss -= eggsNumber;
                    buyedEgss += eggsNumber;
                }
                else if (command == "Fill")
                {
                    int eggsNumber = int.Parse(Console.ReadLine());
                    currentQuantityEgss += eggsNumber;
                }

                //if (eggsNumber > currentQuantityEgss && command == "Buy")
                //{
                //    Console.WriteLine("Not enough eggs in store!");
                //    Console.WriteLine($"You can buy only {currentQuantityEgss}.");
                //}
            }
        }
    }
}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.