Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

daniel_dimitrov5 avatar daniel_dimitrov5 30 Точки

Anonymous Threat C# Fundamentals

Здравейте,

На задача номер 8 от https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/40815/exercise-problem-descriptions-csharp-fundamentals-may-2019/2363, ми дава 90/100. 9 тест ми го дава грешен. Интересува ме къде се чупи кода или по-скоро какъв е въпростният тест. Нямам нужда от готови решения. :)

Моето решение: https://pastebin.com/i8f3VkNS

Тагове:
0
C# Fundamentals 04/11/2020 20:04:49
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Пусни си решението да ги видим.

0
daniel_dimitrov5 avatar daniel_dimitrov5 30 Точки

Добавих го :)

Мой пропуск!

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Прегледах ти решението, за мен то си работи коректно, не успях да откиря какво точно на judge не му харесва в него.

Пренаписах ти методите за да разбера къде се чупи и резултата е => грешката идва от метода divide (с моят код вече дава 100/100) ... не ти пускам решението, което съм написал, защото изрично си казал да не ти се дава такова. Ако искаш се помъчи да го пренапишеш този метод по друг начин с друга логика, ако ли не мога да ти дам моят вариант, но той се различава доста от твоят. Успех...

0
daniel_dimitrov5 avatar daniel_dimitrov5 30 Точки

Благодаря ;)

Вероятно ще се позанимавам с рефакториране. Може да ми предложиш друг по-удобен начин за създаване на substrins от дадения string. Наясно съм, че има къде-къде по-елементарни методи :)

Поздрави!

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

За създаването на substring има готов метод, който се казва по същият начин...да кажем, че имаме стринга subElements, за да взема някаква част от него мога да използвам string tempSubstring = subElements.Substring(startIndex, endIndex); ...след това мога да премахна тази част, която съм взел от променливата subElements с метода Remove, който също има възможност да приема startIndex and Count (Remove(startIndex, countElements))...

0
daniel_dimitrov5 avatar daniel_dimitrov5 30 Точки

Благодаря ти! Звучи приятно за работа :)

0
daniel_dimitrov5 avatar daniel_dimitrov5 30 Точки

Ето го и работещия код - https://pastebin.com/aNZ3hAwD

Така и не видях разлика във функционалността, но определено това е по-доброто решение ;)

Благодаря ти отново :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.