Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.nikolov97 avatar m.nikolov97 25 Точки

C++ Master Class

Здравейте, колеги!

Целта на поста ми е да провокирам дискусия, свързана със създаването на С++ Master Class в Softuni, по подобие на други езици като C#, например. За целта, разбира се, Softuni трябва да изкажат своето мнение дали биха имали интерес, а аз съм убеден, че това е пряко зависимо от броя на заинтересованите лица. 

Идеята чух за пръв път от Живко Петров (уникален лектор, към който изпитвам огромен респект и благодарност) по време на C++ Advanced November 2019 . Благодарение на него, след завършването на целия модул, започнах работа като С++ Dev и то без никакъв tech background преди това. Та направо към идеята за курса: да се разглеждат по-advanced topics (модерен С++, дори може би С++ 20) и да е във формата на Web модулите, т.е.да се разработва проектче за края, вместо изпит. 

Мисля, че курсът ще е полезен, както за студенти завършили модула по С++, които искат да навлязат още по-навътре в технологията, както и на junior-и като мен. Освен това, мисля, че ще е яко да се събере колектив от по-млади С++ Devs (някак вече май сме рядкост), ще може да обемянме опит и да се развиваме на едно по-друго ниво от това, с което сме се развивали когато сме учили що е то ООП...

Та ако харесвате идеята - дискусията остава отворена за предложения, ударете по един лайк или коментар, за да се има предвид вашия интерес и да има по-голям шанс Softuni да заофрми подобен формат.

 

2
C++ Advanced
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет момчета,

От време на време проверявам форума на Софтуни и изключително много се зарадвах като прочетох хубавите думи.
Развам се, че сте се реализирали успешно. Само напред и нагоре :)

От много време насам съм имал идея да направя точно това, за което питате - Master Class.
Опитах се да направя нещо подобно през края на 2019.
Бях го замислил като естествено продължение на С++ модула.
Новият курс щеше да е на тема Game Development (или Graphical application development за хората, които не се кефят на игрите). Това щеше да е под формата на ООП С++ проект.
С идея накрая да няма изпит, а всеки курсист да направи своя игра/графичен проект, който в деня на изпита да защитава.

Започнах да изготвям Proof of concept, който презентирах на Софтуни.
Идеята се хареса на колегите и тогава бях получил зелена светлина.
Просто се случиха много неща в личен план - станах баща, започнах ремонт и куп други неща. Всичко това доведе до замразяване на проекта.

Живот и здраве през 2021 ще водя новия модул C++. Ако не греша модула ще завърши към септември месец.
Т.е. ако наистина се осъществи такъв курс би следвало да е тогава.
Бих водил такъв курс с огромно удоволствие.
Надявам се разбирате, че проблема идва от факта, че приготвянето на материалите за такова обучение биха отнели огромно количество време.

След всичко казано досега мога само да кажа, че времето ще покаже :)

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.