Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m_power1001 avatar m_power1001 2 Точки

JavaFirmMoreExercise2

Варинт  1       https://pastebin.pl/view/bbd9aa69

Вариант 2      https://pastebin.pl/view/6827c41b

Здравейте! Можете ли да ми кажете защо в първия вариант се получава с Math.floor, а във втория излиза грешка, като го използвам накрая два пъти.

Тагове:
0
Programming Basics 19/01/2021 19:26:00
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Двете решения имат различен резултат при някои входни данни, например:

99
3
1

Първото решение ще изведе:

Not enough time!72 hours needed.
 

А второто:

Not enough time!71 hours needed.

 

Най-добре дебъгнете програмата с горните входни данни за да разберете къде точно се разминават двете решения.

0
19/01/2021 15:49:48
m_power1001 avatar m_power1001 2 Точки

Мисля, че като цяло трябва да закръгля часовете в началото, тъй като за повечето задачи закръглянето е  уточнено за изхода. Но тук още в началото явно са имали предвид, че трябва да закръглям.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.