Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBozhinov avatar MartinBozhinov 2 Точки

Проблем при задача : Sum Seconds !

Здравейте ,колеги !

Имам проблем с първата задача от упражнението за проверки . 

Пробвах се сам и не стана после гледах решението от файла също така и решението на лекторката прекопирах ги едно към едно и пак не става . Проблема е че не ми дава минутите като цяло число а ми го дава като дробно , също така тя(лекторката) а също така и в самия файл ен е казано да се форамтират минутите за да е цяло число направо не разбирам . поставям решението тук (Моето) 

 

using System;

namespace SumSeconds
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double firstTime = double.Parse(Console.ReadLine());
            double secondTime = double.Parse(Console.ReadLine());
            double thirdTime = double.Parse(Console.ReadLine());

            double totalTime = firstTime + secondTime + thirdTime;
            double minutes = totalTime / 60;
            double seconds = totalTime % 60;

            if (seconds < 10)

            {
                Console.WriteLine($"{minutes}:0{seconds}");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine($"{minutes}:{seconds}");
            }

        }
    }
}
 

Тагове:
1
Programming Basics
StivnNkolov avatar StivnNkolov 11 Точки

най-големия тука барстар 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.