Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Blrusevv avatar Blrusevv 0 Точки

7. AcademyGraduation

Привет колеги,

Задачата ми дава най-много 60/100, когато използвам average() и без форматиране на знак след десетичната запетая при принтиране, но един от резултатите не е верен. 

Когато изпозлвам DecimalFormat за принтирането всички резултати са верни, но Judge дава 40/100.

Ето и линк към кодът ми с DecimalFormat: https://pastebin.com/B6Lh1rgW

 

Условие на задачата: 

Write a program that:

  • Read from console number of student for a track
  • Read on pair of rows:
    • First line is name of student
    • Second line is his score for different number of courses

Print on console “{name} is graduated with {average scores)

 

Тагове:
0
Module: Java Advanced
MANEKENA avatar MANEKENA 118 Точки

не ти трябва децимал формат , проблема е в double принта ,в единия от случаите average е да речем 2.04333331249 и джъдж очаква да отпечатиш този резултат ,но като му кажеш %f в стринг формата и печати 2.0433333125 , проблема си го решаваш като го печатиш с %s 

https://github.com/Petrov-connect/Java-Advanced/blob/master/SetsAndMaps/AcademyGraduation.java

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.