Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimityrDimitrow avatar DimityrDimitrow 6 Точки

Онлайн изпити

Здравейте! Искам да предложа, дори и след преключването на пандемичната обстановка, онлайн провеждането на изпитите да остане, тъй като съм сигурен, че има доста хора (като мен), които не могат да се явяват присъствено на тях. Това е и единствената причина да не запиша основната програма за софтуерен инженер до сега. И тъй като отскоро са в сила промени и ограничаването на достъпа до ресурсите, смятам, че това е едно обосновано решение, което да даде алтернатива за възпрепядстваните поради едни или други причини да участват физически в учебния процес.

krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Идеяа е добра,но каква е гаранцията ,че при явяване на студента Иван Иванов зад компютъра няма да седи н.р. Петър Петров или някой друг?

0
DimitarDzhapunov avatar DimitarDzhapunov 1 Точки

Смятам, че е добра идея да се направи някакъв компромис в тази посока. Аз лично, и може би не само аз, уча извън страната и се записах в Софтуни за да следвам едно от професионалните направления. В този контекст, фиксирайки дати за изпит като PB или Fundamentals без алтернатива за провеждане онлайн би отказало даден процент от хора. Все пак те не са толкова значещи или изискващи.

Също така, ако това не е практика, не би било лоша идея курсистът да може да взима по свое желание изпитите от професионалните модули в края на професионалната програма без това да възпрепятства обучението му. 

Безпорен факт е, че онлайн форматът създават възможност за манипулиране на честността на изпитите, но гъвкавостта би следвало да е на първо място със съответния премерен риск, който тя носи. Мое мнение, не смятам, че някой би изхабил времевия ресурс от година и половина или две, или би записал даден отворен курс, който да не му донесе знания, а оценка. Дори да има такъв парадокс, той не би следвало да допринесе или отнеме по даден начин двустранно. 

1
DimityrDimitrow avatar DimityrDimitrow 6 Точки

Естествено, съществува вероятността да се злоупотреби, но е възможно в издаваните сертификати да се записва, че формата на обучение е онлайн или дистанционна, което подсказва, че курсистът е възможно да злоупотребява  по някакъв начин и да не е придобил нужните умения за преминаване на съответния курс. Това гарантира запазването на реномето на съответната обучителна институция. От друга страна, хора, които не са добре подготвени и съответно не притежават нужните умения, ще бъдат отхвърлени от пазара на труда. Все пак бизнесът се нуждае от компетентни и добре подготвени кадри, а не само от "колекционери на дипломи".

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.