Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Algorithms - Explained and Animated

Здравейте колеги,

първо искам да Ви вдъхновя да минете курсовете по Дата Структури и Алгоритми, защото определено ще получите по-добро разбиране за тях и ще се научите практически как да ги използватe и точно в какви ситуации. Или накратко - ще можете да разрешавате сложни проблеми с вече открити, готови систематизирани методи. Аз вече си купих курсовете и изгледах няколко лекции набързо - обясненията са доста чисти и ясни. Просто се чудя как за толкова полезни и важни курсове е сложена такава цена, но това е направено именно заради нас: за да е достъпно за всеки.

Искам и да споделя за най- доброто ми откритие в Google Play досега ( от години насам) - "Alogirthms Explained and Animated". Тук има анимирани всички алгоритми плюс обяснения кое как и защо се получава стъпка по стъпка. Има и анимации на дата структури, на рекурсия, просто невероятно!

Това приложение би ни помогнало, когато сме на работа примерно и се чудим кой алгоритъм ще ни свърши работа - за минути можем да направим бърз рисърч с това приложение и да стигнем до правилното заключение. Или просто ако шефа ни каже- "Ами използвай еди кой си алгоритъм" но ние вече сме го забравили, тъй като не сме го практикували от известно време. Приложението би ни помогнало за кратко време. Разбира се, че ако имаме неясноти можем да се върнем към същата лекция и от курса за Алгоритми.

 

Днес направих един експеримент: показах на баба си Bubble Sort и буквално още на втората секунда тя разбра как се случва сортировката. surprise  Това е невероятно! И това доказа отново теорията ми, че няма сложна информация за разбиране - би могло да има само лошо поднесена такава.

Така че Ви давам стимул - смело напред към курсовете Алгоритмите и Дата структурите, защото са много интересни... и май са и лесни.smiley

 

Много успехи на всички Ви!

Поздрави!

Ели

Тагове:
2
C# Advanced 01/05/2021 22:19:08
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Напълно съм съгласен с колежката Elena123456 относно курса по структури от данни. Миналата година по това време преминах през него с Java и определено ми беше много полезен, струва си. А и според мен разбирането на структурите от данни и работата с тях е едно от основните неща за всеки програмист.

1
02/05/2021 18:32:46
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Да колеги знам, че курсовете "Дата структури" и "Алгоритми" си струват и от колеги, които вече са ги карали. А и от това, което съм гледала досега- да, струва си и най-вече защото има практическа част, а знаем, че с практика (емоции и ядосване :D) най-добре се усвоява нов материал.

Съмнявам се някой бърз курс и по-кратък да ни донесе същата полза, като тези тук. Да, бихме могли да ги знаем на теория добре алгоритми, но да се запънем като трябва ние да ги имплементираме.

И ще ви издам една "тайна" от техническото интервю на мой колега в много голяма фирма - питат масово за Дата структури и поне за най-често срещаните сорт и сърч алгоритми. Дори и Кенов това много пъти го е казвал на лекции.

Но да, ще пиша по-обстойно мнение , като ги завърша напълно.

Поздрави и хубави празници!

2
03/05/2021 00:38:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.