Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LilianaVelvheva avatar LilianaVelvheva 17 Точки

Къде ми е грешката в задача Travel time и защо judge ми дава 0 точки?

Ето моя код: https://pastebin.com/ZXY3euyE

Ето и условието на задачата (това е 6 задача от Exercise: Associative Arrays ):

1.Travel Time

Write a function that collects and orders information about traveling destinations.

As input you will receive an array of strings.

Each string will consist of the following information with format:

"Country name > Town name > Travel cost"

Country name will be unique string, Town name will also be unique string, Travel cost will be a number.

If you receive the same Town name twice, you should keep the cheapest offer. Have in mind that one Country may have several Towns to visit.

After you finish the organizational part, you need to let Steven know which destination point to visit first. The order will be as follows:  First sort Country names alphabetically and then sort by lowest Travel cost.

Examples

Input

Output

[

"Bulgaria > Sofia > 500",

"Bulgaria > Sopot > 800",

"France > Paris > 2000",

"Albania > Tirana > 1000",

"Bulgaria > Sofia > 200"

]

Albania -> Tirana -> 1000

Bulgaria -> Sofia -> 200 Sopot -> 800

France -> Paris -> 2000

Тагове:
0
Fundamentals Module
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей, LilianaVelvheva,

 

Само на мен ли така ми се струва, или кодът ти е написан предимно на кирилица? Ако наистина е така, то най-напред това е основната причина да получаваш 0/100 от Judge. Виж пак решението и направи необходимите промени - първо всичко да е на английски и след това виж дали има и други проблеми за решаване.

0
LilianaVelvheva avatar LilianaVelvheva 17 Точки

https://pastebin.com/rMnaukHX

Ето кода ми, но пак judge ми дава 0 точки на задачата.

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Общо взето имаш конкретни дребни, но чупещи кода грешки - отстраних ги и сега вече работи за 100/100. Те са следните:

 

1. На ред 7 имаш излишна отваряща скоба след удивителния знак - if (!(countries.hasOwnProperty(country));

2. Трябва да си преименуваш или променливите, или функциите sortCountries и sortTowns, понеже се получава конфликт с имената - например, направи променливите на редове 24 и 28 да бъдат sortedCountries и sortedTowns.

3. На ред 29 махни интервала в началото при ` ${name} ->` и го сложи в края така: `${name} -> `;

4. На ред 31 пак така добави интервал в края на `${townName} -> ${townPrice}`, да стане `${townName} -> ${townPrice} `;

5. На ред 40 си объркала аргумента в скобите - трябва да бъде secondName, а при теб е secondCountry;

6. Липсва ти затваряща къдрава скоба } в края на основната функция travelTime - трябва да я добавиш на ред 49, да речем.

 

Това са нещата, виж ги и ги коригирай. Ако все още нещо не се получава, пиши пак и ще помагаме отново.

0
13/08/2021 22:40:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.