Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vassdeniss avatar vassdeniss 1 Точки

JavaScript Basics - First Steps in Coding Lab - Yard Greening Judge 20/100

Здравейте!

Сега през зимната ваканция декември реших да се self-taught-на basics на JS тъй като в C# пътеката има JS Advanced. Та не мога да повярвам, че толкова елементарна задача ме спъна. Може би е просто от езика, че все пак синтаксисът е нов, затова ако някои може да ми каже къде бъркам?

Малко ми е неловко поради факта че вече се довя advanced ниво, но благодаря предварително :Д

function Main(input) {
    let totalPrice = Number(input) * 7.61;
    let discount = totalPrice * 0.18;
    let totalPriceDiscount = totalPrice - discount;

    console.log(`The final price is: ${totalPriceDiscount.toFixed(2)} lv.`);
    console.log(`The discount is: ${discount.toFixed(2)} lv.`);
}

 

Тагове:
0
Programming Basics
svephoto avatar svephoto 1191 Точки
Best Answer

Здравей, vassdeniss,

 

По условие няма изискване за закръгляне на резултатите до втория знак след десетичната запетая, а при теб има. Махаш .toFixed(2) от двата реда за логване на конзолата и отиваш на 100/100.

0
vassdeniss avatar vassdeniss 1 Точки

Да по рано я открих и аз! Благодаря много!

1
06/12/2021 22:27:30
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Браво, радвам се. yes И - моля. laugh

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.