Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

izhelev74 avatar izhelev74 0 Точки

Visual Studio 2022

Здравейте колеги,

въпроса ми е някой инсталирал ли си е Visual Studio 2022 за C#. Има ли нещо повече от 2019? Аз го инсталирах, но компилатора ми излизаше без началните къдрави скоби. опитах да уголемя шрифта , ама греда....

Тагове:
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Хора, следете официалните блогове и събития от Майкрософт за да не се излагате като колегата, който от край време пуска отговори за да се намери на лаф-моабет. VS 2022 е в general availability от 08 Ноември тази година, като преди това имаше 4 превю версии. Към момента VS 2022 за macOS все още не е в GA, но то е съвсем друга бира от Windows-кото IDE.

Средата вече е 64 bit - работата с комплексни, големи ентърпрайс проекти е по-бърза (зареждане на асемблита, дебъгване, главния "devenv.exe" процес не е лимитиран до 4гб рам памет и т.н.), хот релоуд за .NET & C/C++ приложения, IntelliCode, .NET 6 SDK, актуализиран потребителски интърфейс, productivity tooling, подобрения в дебъгера (dependent breakpoints, temporary breakpoints, memdump diagnostic analysis), подобрено търсене във файлове. подобрени git & github интеграции, C/C++ remote build & debug със WSL2 или през SSH и др.

Проблемът с липсващите скоби при създаването на нов проект (например конзолно приложение), всъщност не е проблем - всички шаблони за създаването на нови проекти в .NET 6 ползват така наречените top level statements където е възможно, които бяха въведени в C# 9. За мен това е тотално недоразумение, но... За да се заобиколи това поведение трябва изрично да укажеш .NET 5 като target framework и после да го смениш ръчно на 6, понеже там шаблоните не са актуализирани с top level statement syntax.

Лично ползвам повече .NET CLI-a, там можеш така да укажеш таргет фреймуорка при създаването на проект:

dotnet new console -f net5.0

после само можеш да промениш таргет фреймуорка в .csproj файла на 6.0. Имай предвид, че ще ти е нужно и .NET 5 SDK-то да е инсталирано паралелно с 6.0

1
27/12/2021 15:09:21
georgiev.tm avatar georgiev.tm 4 Точки

Здравейте, гледам, че това е единствената тема за новата версия 2022. Аз се възползвах от безплатната ентърпрайз версия, и съм с 17.0.6. Всичко добре, но когато понеча да отворя Razor разширение, като .cshtml и греда, хвърля ми ексепшъни и какво ли още не. Из форумите на Майкросфт пишат, че нещо не могат да доизкусорят рейзъра, това с давност януари, 2022. Та се мъча да подкарам нещата, пародията е, че ми тръгват други проекти, конзола, визуализация и т.н., но Razor не. Имате ли подобни проблеми?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.