Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

4. Matrix shuffling (C# Advanced)

Write a program which reads a string matrix from the console and performs certain operations with its elements. User input is provided in a similar way like in the problems above – first you read the dimensions and then the data.

Your program should then receive commands in format: "swap row1 col1 row2c col2" where row1, row2, col1, col2 are coordinates in the matrix. In order for a command to be valid, it should start with the "swap" keyword along with four valid coordinates (no more, no less). You should swap the values at the given coordinates (cell [row1, col1] with cell [row2, col2]) and print the matrix at each step (thus you'll be able to check if the operation was performed correctly).

If the command is not valid (doesn't contain the keyword "swap", has fewer or more coordinates entered or the given coordinates do not exist), print "Invalid input!" and move on to the next command. Your program should finish when the string "END" is entered.

2 3

1 2 3

4 5 6

swap 0 0 1 1

swap 10 9 8 7

swap 0 1 1 0

END

 

5 2 3

4 1 6

Invalid input!

5 4 3

2 1 6

1 2

Hello World

0 0 0 1

swap 0 0 0 1

swap 0 1 0 0

END

Invalid input!

World Hello

Hello World

Кода ми е : https://pastebin.com/GQc4UYNh

Здравейте, може ли някой да погледне кода ми, защото не мога да разбера къде ми е грешката. Благодаря много за отделеното време 

Тагове:
0
Module: C# Advanced
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

            while (userInput == "END") // never enters the while loop


            while (userInput != "END")

;-), 100%

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.