Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Vladig avatar Vladig 4 Точки

предполагам, че това ти гърми

 

whiteCurrRow -= 1;

matrix[whiteCurrRow, whiteCurrCol] = 'w';

 

или това

 

blackCurrRow += 1;

matrix[blackCurrRow, blackCurrCol] = 'b';

 

Сложи редовете в If отдолу

1
Mr.D.Dimitrov avatar Mr.D.Dimitrov 3 Точки

нещо неможах да те разбера

 

0
Vladig avatar Vladig 4 Точки

Първо намаляваш индекса whiteCurrRow -= 1; а след това търсиш елемент в матрицата matrix[whiteCurrRow, whiteCurrCol] = 'w';

ако индекса излезе от границите на матрицата, ще ти хвърли грешка runtime error

0
Mr.D.Dimitrov avatar Mr.D.Dimitrov 3 Точки

не беше това, аз там не проверявам дали ще излезне защото по условие са ни казали, че никога няма да ни дадат пешка на последния ред така, че винаги на 1вия ход ще имам място за мърдане, а веднага след това проверявам дали не е стигнал последния ред така, че това е ок спорд мен. 
Но си прав, че забравям проверките за диагоналните ходове когато проверявам дали има пешка по диагонала която да бъде ударена.

100/100  https://pastebin.com/sK9E5NvZ

Благодаря

 

0
23/01/2022 22:43:40
VasilKos avatar VasilKos 17 Точки

Здравейте,

опитвам се кодът да заработи и на Java. 

Колегите на Java дали могат да помогнат ?

Pawn Wars - Pastebin.com

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.