Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

s.popovski avatar s.popovski 1 Точки

Problem 8. Balanced Parentheses

Здравейте,

 

Умувах къде може да ми е пропуска, но така и не намерих. Разгледах други решения, но не разбирам къде може да е проблема в моето решение. Може ли някой да ми даде някакви насоки? Judge ми дава 66/100... Нулевите тестове ми минават.

https://pastebin.com/k8a3YfLh

 

Задачата: 

Given a sequence consisting of parentheses, determine whether the expression is balanced. A sequence of parentheses is balanced if every open parenthesis can be paired uniquely with a closing parenthesis that occurs after the former. Also, the interval between them must be balanced. You will be given three types of parentheses: (, {, and [.

{[()]} - This is a balanced parenthesis.

{[(])} - This is not a balanced parenthesis.

 

Тагове:
0
C# Advanced
ZhivkoMihalev avatar ZhivkoMihalev 3 Точки

Здравей, колега,

Има едно изключение, за което не бях се сетил и на мен също ми даваше 66/100. Провери с вход {}()[{()}].

Също така обърни внимание дали самия вход ти е валиден с една if проверка в началото.

Ако се затрудняваш - изпращам ти моето решение за насоки. 

https://pastebin.com/zgz5EAWs

Поздрави и успех!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.