Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kosama11 avatar kosama11 16 Точки

Methods and Debugging --> 4.Draw a Filled Square problem

Здравейте имам следният проблем с 4-та задача от лаб-а. В конзолата си ми рисува квадрата както трябва, но в judge ми дава само 33%...

Ето ми и кода, аз лично не виждам никакви грешки и не мога да разбера защо така ми се получава..

http://pastebin.com/v1aAeKxz

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
Somma avatar Somma 6 Точки

Да, точно така!

На практика неточността е в "Примерен вход и изход", където очевидното е извикването да е n / 2 пъти, което, като резултат е точно подаденото в учебниците решение: 

Вход Изход
 3 

 ------ 

 -\/\/- 

 -\/\/- 

 ------ 

 

Но за истина (...за Джъджа) се има предвид подаденото от колегите решение, където при вход 3, то 3 - 2 е един път извикване на "средата" (n-2) и резултатът би следвало да е :

Вход Изход
 3 

 ------ 

 -\/\/- 

 ------ 


И така задачата е точна от логиката в "Примерен вход и изход", като n / 2 ! Но Джъджа "не е съгласен" с това просто защото има грешка в "Примерен вход и изход", която подвежда към съвсем друга логика! Аз също загубих страшно много време, за да разсъждавам над евентуални грешки, но не се справих и то защото, както виждате, грешката е в учебника, а не във вас!

Ще пиша на доктора с предложение да се коригира "Примерен вход и изход", за да не се губи излишно време в "тълкувания"! 

\m/

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.