Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tyler avatar Tyler 1 Точки

Orbit - Js advanced(Arrays and Nested Arrays)

Здравейте,видях и други решения на колеги относно задачата,но искам да разбера защо се чупят два edge case-а при моя код и не успявам да взема 100/100 в дъдж.Направил съм отделни функции за възможните варианти,решението ми >> https://pastebin.pl/view/923fba33

Тагове:
0
JavaScript Advanced
Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

Пробвай с вход [0,0,0,0], [1,1,1,1].....[10,10,10,10] и т.н. splice на 21 ред те чупи " Cannot read property 'splice' of undefined ".

Отделно поне за мен кода ти е много труден за четене направо се загубих къде ти е "старт на реда" къде е "край" и т.н.

Ако искаш погледни това https://pastebin.com/dBSVLX4s, но неползвай деструкторирането, а долното маркирано което ти е познато.

Успех!

0
30/04/2022 12:11:07
Tyler avatar Tyler 1 Точки

А няма проблем с destructuring-а на масив или обект,позлвам и двете и са полезни(лично мнение),но съм забелязал,че винаги задачите с звездичка,условията йм или не са напълно добре обяснени или има варианти при самото решение,които не са включени.Защо биха дали вход [0,0,0,0] или [1,1,1,1] .. безмислено е.Сългасявам се,че код-а е несериозно дълъг и нечетим,но с подобни задачи няма как .. иначе с правилно въведени кординати спрямо построяването на зведата,код-а работи.Мерси за решението,аз точно него имах предвид и е доста добро,просто винаги се стремя да реша задачата с моя си логика.Благодаря отново :) 

0
Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

ОК супе това което ти дадох за пример е извън обхват по условие, но пробвай са нещо такова [5, 5, 1, 2]. Провери си кода при такъв вход нямаш отговор, никой не е казъл, че реда и колоната на началото "трябва да"/"или ще" са равни, това е реален вход.

0
30/04/2022 12:52:03
Tyler avatar Tyler 1 Точки

Ясно,разбирането ми за самото решение е било грешно.Благодаря отново за разяснението yes

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.