Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RadostinaRadoslavova avatar RadostinaRadoslavova 1 Точки

Conditional Statements - Exercise - 06. World Swimming Record

Здравейте, извинявам се за може би тъпия въпрос, но два поредни изпита явно правя една и съща грашка, която ми коства повторен курс. За съжаление не мога да разбера къде ми е грешката и ще съм благодарна, ако някой ми помогне. 

Решението на задачата ми е както следва:

function solve(input){
    let recordSec = Number(input[0]);
    let distance = Number(input[1]);
    let timeSec = Number(input[2]);
    let toatlTime = distance*timeSec
    let late = Math.floor(distance/15)*12.5
    let totalIvan = (late+toatlTime)
    let timeIvan = (totalIvan-recordSec)
    
    
    if (timeIvan>recordSec){
        console.log(`No, he failed! He was ${timeIvan.toFixed(2)} seconds slower.`)
    }else{
        console.log(`Yes, he succeeded! The new world record is ${totalIvan.toFixed(2)} seconds.`)
    }
    }

Крайният резултат ми е верен, но по някаква причина получавам 60% вместо 100%.

Моля за помощ.

Предварително благодаря.

0
JavaScript Advanced
Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

Привет имаш две грешки, едната е че неправилно проверяваш дали има рекорд или не:

timeIvan ти е разликата му от рекорда, а не неговото постижение което е " totalIvan "

if (timeIvan>recordSec){  ->> смени timeIvan със totalIvan

и другото е в подвеждащо условие ->" Иван е подобрил Световния рекорд (времето му е по-малко от рекорда) " Иван не прави рекорд когато рекорда е равен на неговото постижение само смени проверката:

if (totalIvan >= recordSec)

100/100 без "=" е 80/100

Една мъничка забележка, именуването на променливите го прави по разбираемо като на пример " timeIvan " по скоро би трябвало да е "timeDelayIvan" или "delayIvan"- закъснени на Иван. Това съответно те е подвело при проверката. По скоро трябва "totalIvan" да го замениш с "timeIvan"

Успех!!!

1
RadostinaRadoslavova avatar RadostinaRadoslavova 1 Точки

Да, ясно, много благодаря за съдействието.

Успех и на теб!!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.