Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kiril1914 avatar Kiril1914 2 Точки

Задача 06. List Manipulator

Привет, имам следния проблем: При опит за решаването на задачата се озадачих на частта:

  • "last {count} even/odd" – returns the last count even/odd elements. E.g. [1, 8, 2, 3] -> "last 2 odd" -> print [1, 3]
    • If the count is greater than the list length, print "Invalid count"
    •  
    • If there are not enough elements to satisfy the count, print as many as you can.
    •  
    • If there are zero even/odd elements, print an empty list "[]"

 

Ок, първия вариант е ясно зададен.

Втория хем правим проверка на последните два елемента в листа, хем ако няма достатъчно, принтим колкото можем....Ии точно тук не схващам! Пробвах с slice да взема последните два елемента и да проверя дали са четни или  нечетни, както и други варианти.

Може ли някой да ми предостави насоки или парче код, за решението на следния проблем? Наистина много време отделих и в интернет.

Благодаря 

 

Линк към Judge със цел сваляне на цялото условие тъй като е твърде дълго:  https://judge.softuni.org/Contests/Practice/Index/1726#5

Тагове:
0
Fundamentals Module
KNenov9 avatar KNenov9 1 Точки

Като цяло ме е срам да ти дам код, защото в момента не съм много очарован от решението, което съм писал преди 2 месеца.

Сега започнах материала на ново и почти съм стигнал до тази задача, като напиша по-четим код ще ти го изпратя, но ще ти кажа как всъшност съм взел последните четни или нечетни числа:

Взел съм листа от входа с for loop и reversed(), направил съм си брояч и съм ги бухал в лист, направил съм break след като брояча е станал толкова колкото числа са ми искали.(имаме числата в листа дори и да не са исканият ни брой)

 

0
05/09/2022 19:46:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.