Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arnold avatar arnold 50 Точки

Стаж или джуниър като първа работа след завършена пътека в Софт Уни?

Здравейте, имам нужда от следния съвет, наскоро завърших цялата пътека в Софт Уни по Уеб програмиране със C# и от известо време се подготвям за интервюта, предогарям си стари неща, все още не се чувствам уверен, че ще се справя с тежките интервюта, които предстоят, дори не знам какво представляват, нещо много се наплаших докато гледах разни семинари на тези тема :D.

Въпросът ми към вас е следният, има ли смисъл да пробвам стаж, има много фирми, които търсят стажанти като в обявата пишат, че ако преминеш успешно стаж да речем от порядъка на 3-4 месеца или повече, след това може да ти предложат работа. Всички стажове са платени, но доколко ще се занимават сериозно с мене или просто ще им бъде досадно някой новобранец стажант да им се пречка :D Някой ако има опит с търсенето на първа работа, ще се радвам да ми даде някакви съвети и насоки ако е бил в моето положение. Времето лети, имам чувството, че ще забравя доста от нещата, засега реших да започна да преговарям някои стари неща колкото да не ги забравям и като подготовка за интервюта.

0
Работа 15/05/2023 19:53:30
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки
Best Answer

First of all, after finishing up C# the best way to prepare for any interview is to have taken the Micro-service course or Algorithm + Data Structures => finishing theses courses or other video lectures on these topics will give you a good basis. An internship will not teach you anything and no one will help you with anything, the workload will be just lowered and you will have the chance to accustom yourself to a work environment in a software company. However, on average 300 - 500 people are applying for any given internship at any given time in BG, so chances are non-existent to obtain such a position except if you have additional language skills (ie Rust, Go, C++, etc...).

Better to just focus on junior positions, where competition is apparently lower - but please do not accept these insulting low salaries if you are being offered a position (1500 - 2500lv neto is unacceptable).

Don't worry on these interviews, just concentrate on your technical skills !!!

;-)

2
arnold avatar arnold 50 Точки

 

Thank you very much for your advice, it will help me. I am aware that the competition for junior positions is already huge and I need to prove myself with as much knowledge as possible to get a chance for a position. I started watching a video on Data Structures, but by the time I get to the more complex structures like trees, I'm starting to get a little overwhelmed and I guess I'll really have to take courses.

During this time, I'm thinking of applying, I don't have experience with going to interviews, and that's why I'm thinking of applying for internships as well.

2
16/05/2023 13:12:45
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Glad to have helped. Try following these videos by Ivo and complete the whole C# + Angular project before going to any interview =>

https://www.youtube.com/watch?v=P5IH4lqCJSk&list=PLLGdqRi7N09YOWTYOVCk8o5Kv6e7TsnRM

https://www.youtube.com/watch?v=TwsB9dhDbEU&list=PLLGdqRi7N09Yiq6Qo8lHAasz4ZpaqQdau

;-)

2
arnold avatar arnold 50 Точки

Thanks, I will watch the video especially for Data Structures, for the other  I'm not sure if it will help me because I haven't studied Angular

1
16/05/2023 16:10:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.