Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

[CSS] Разположение на елементи

Как да разположа този <aside>, който съдържа -> LANGUANGE, BLOGROLL, избор на език? Искам да го разположа в дясно горе под хедъра. Супер много време го мъча и не мога да го направя. Доста се затрудних.

Ето го кода :)

Моля за помощ.

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Заповядай линк с някои корекции. Стига колкото да си направиш домашното :). Бих ти променил малко и footer-a, ама той нещо взе, че яко се закотви хахаха. Аз вече се опитвам да го избягвам тоя float, щото само прецаква разположението на елементите. Гледай да го използваш в контейнери с по-малко елементи.

П.П. Общо взето това, което направих е да махна float-а, да сложа на main class-a position: relative, а на aside#right и aside#left съответно position: absolute и да ги долепя до границите с left: 0 и right: 0. Съответно сложих и големия див с по-малък width, за да не заема цялата страница от край до край.
1
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Добра практика ли е да се използва property-то position? Float-а и аз не го харесвам, а всъщност добре ли е да се използва float? Винаги имам проблем с наместването на елементите.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами всичко зависи от това колко елемента имаш и как искаш да ги позиционираш. Не винаги можеш да направиш всичко само с position. Float също се налага да се ползва понякога. Но както се казва и в лекцията, хубаво е след това да се зачиства с clearfix, който аз много много не разбрах точно как работи.

Чакаме flexbox-a да навлезе по-масово и хората да си ъпгрейдват по-честичко браузърите. Затова е важно да не се стои на XP и без това вече му спряха поддръжката :).

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.