Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

slimshadow2 avatar slimshadow2 0 Точки

Кога един въпрос е off topic.

Здравейте!

 

Не искам да излизам като човека, който казва на кого как да си върши работата, но ми се струва че модераторa/ите в курса, който изучавам, не са много справедливи вдопускането на въпроси. На лекцията, лектора, спомена да гледаме клипчета за Docker, какво е, за какво се използва и т.н. Днес на упражнението, ще говорим за него. Точно с започването на упражнението още преди всичко да е започнало, зададох въпроса си по следния начин, за да знам дали съм го разбрал какво е, ПРЕДИ да сме започнали да го използваме:

"Здравейте! Изгледах няколко клипчета за Docker, но не съм сигурен дали съм напълно на ясно. Аз го разбирам по следния начин, и моля да ме поправите ако съм в грешка: Докър, е еквивалента на виртуална машина, която е върху сървър. На него, не е инсталирана ОС, а Докър pull-ва,това което ти зададеш че искаш в "Контейнери". Също така, за разлика от виртуалните машини, той НЕ резервира директно параметри от компютъра (като RAM, HDD, CPU и т.н.). Контейнерите са самоизолираните неща, в които се случва този pull."

Въпросът ми не беше допуснат, тъй като е бил "off topic" и ще бъде разгледан в края на лекцията (което ми се струва малко късно), макар че в упражнението изрично пише, че днес ще го използваме или говорим за него.

Това не ми хареса, тъй като малко по-късно се допусна коментар от тип-а "Харесвам примерите ви 😄 Позитивни са и добре се запомнят.". Нямам нищо против позитивния feedback и лектора е найстина много позитивна, усмихната личност, която умее да предаде информацията по най-интересния и лесен начин.

TL;DR

Кога един въпрос се зачита off-topic?

С Уважение,

С. Александров

slimshadow2 avatar slimshadow2 0 Точки

И сега беше допуснат коментар, който дори лектора каза че е оф топик, а след това беше допуснато това:

"Container picture and Container difference? The picture is software locally on the PC (with all its dependencies) we load onto the Docker platform and when it is loaded it becomes a Container."

Което противоречи с правилата:
 

Здравейте! Желаем да подобрим връзката Ви с лектора по време на лекция. Когато задавате въпрос, пишете името си, така лекторът ще може да обърне лично внимание. Коментари към въпросите няма да бъдат допускани. Off-topic въпроси ще се отговарят в края на лекцията.

Модератора, също така ми каза, че преподавателя ще мине през материала, и ако имаме въпроси, накрая ще бъдат отговорени. Не съм съгласен с него, защото ако не знам какво е Докър, как ще го използвам/практикувам в текущо вървящото упражнение.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.