Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lilia.kostova.79 avatar lilia.kostova.79 0 Точки

Такса за изпит и предаване на домашни

Здравейте.

Аз също съм записала онлайн обучение за подготвителния курс. Имам въпрос дали писането на домашните е задължително, за да бъде човек допуснат до входящия изпит?

Както и каква е таксата за изпита, защото не успях да намеря информация за това?

Благодаря за отговора предварително.

0
Programming Basics
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Домашните не са задължителни, но са силно препоръчителни. И ти носят малък бонус към оценката.
Такса за изпита няма.
Такса има за семестъра ако си приета и запишеш обучение на ниво 1.
Има подробна информация за таксите на обучение.

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Не хранете с минусчета колегата bsdemon. Просто при първия прием нямаше такса за изпита и нещатата се случваха горе долу както ги обяснява той, но на изпита дойдоха 50-60% от предварително записаните хора и по този начин залата беше запазена да кажем за 1400 човека, а са се явили да кажем  800. Нали се сещате, че цената за наема е различна :) и това е донесло някакви излишни разходи. Предполагам затова СофтУни са зимислили този начин за организация на следващите приемни изпити. Защото ако дадеш 50 лв. доста ще се замислиш дали ще се запишеш и няма да се явиш на изпита.

2
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

@milen8204,
По мое мнение таксата за изпит беше въведена предимно заради усилията на екипа да измисли 10 различни изпитни задачи, и да се окаже после, че и 5 са били достатъчни. На залата наемът така и така се плаща, според мен не е от това.

Таксата гарантира сериозност, защото ако знаеш, че нищо не си учил и нищо не знаеш, ако ще платиш 50лв да пробваш, би се замислил :)

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

  @kyamaliev Възможно е и най-вероятно причините са комплексни, но колегата просто споделя своя опит, а не лъже умишлено и не заслужава да му се нацъкат минуси.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.