Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Впечатления от изпита по HTML & CSS (юли 2014)

Не, че вече не се обсъди всичко между приятели, но е някак нередно да няма такава тема във форума, хах. Споделете тук вашите впечатления от изпита / малко feedback.

Как ви се сториха задачите като сложност, какво ви затрудни най-много? Какво беше най-лесно и приятно за вас? Как ви се стори организацията? Доволни ли сте от представянето си?

Споделете : )

Предполагам, че темата ще е интересна и за следващите, които смятат да кандидатстват - да видят какво ги очаква :)

6
Web Fundamentals - HTML5
Plami avatar Plami 373 Точки

Аз съм доволна от много добрите и целенасочени подготовки за изпита. Избора на колеги, които да водят тези подготовки също беше много добър. Само имам една забележка - доста бавно бяха качвани тези подготовки в Youtube и беше трудно да се открият решенията на задачите. Евала на Яна и Кико, които директно след подготовката пуснаха и тема във форума - една доста добра практика, която се надявам да продължи и занапред :) Също една доста добра практика беше решаването на примерни задачи за изпита в края на някои лекции на Наков. Надявам се това да бъде продължено и с JavaScript.

Естествено за в бъдеще ще бъде хубаво може би този курс да бъде структуриран по друг начин - примерно една лекция HTML и след това една лекция CSS и тяхното редуване по време на курса, тъй като след многото забавни и трудни домашни стигнах до извода, че трябва да се учат двата предмета успоредно.

Май много се улях с писането, но исках да дам някакъв feedback на екипа на СофтУни. Надявам се той да бъде полезен и сега смело напред към следващия предмет JavaScript, тъй като имаме само 20 дена.

Успех на всички!

8
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Курсът си е структуриран, така както навсякъде по света - първо човек трябва да усвои HTML, таговете, сухия скелет ... и след това да пристъпи към окрасяването със CSS... Паралелно също би могло да се учат, материята не е много трудна, но обикновено когато се правят две неща едновременно става мазало...

1
Plami avatar Plami 373 Точки

Най-вероятно си прав Matrix :) Коя съм аз да променям структурата на курса :D

Това просто е лично мнение на човек, който сега прохожда в програмирането и досега не се е сблъсквал с HMTL и CSS.

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Да де, аз изразявам моето мнение по твоето мнение, относно предложението за промяна на структурата на курса ;) ;) ;)

 

Иначе за едно си много права и то е 20-те дена за JavaScript - ударно ще е всичко, макар че нещата са познати от C# и Java, ама все пак... юруш ша си е...

2
Plami avatar Plami 373 Точки

Говори ми :D Пак няма да се спи и ще се ходи като зомби :)

2
Aluin avatar Aluin 76 Точки

И аз съм леко притеснена за следващите 20тина дни :/ .. И затова съм решила да не участвам в отборна работа поне за JavaScript.. Просто няма да ми стигне времето да се подготвя за изпит, домашни и прочие.. Не знам за вас, ама на мен отборната работа ми отнема най-много време.. пък не научавам на-много от нея, поне засега, само стрес  

7
Plami avatar Plami 373 Точки

Права си Aluin. Въпреки, че ми е супер забавно с екипните проекти и аз се чудя дали да се записвам за тях. Най-вероятно и аз този път ще пропусна, тъй като трябва този изпит да се вземе все пак :)

3
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, за следващото издание на HTML & CSS курса смятаме да сложим първата тема HTML основи, втората CSS основи и след това пак HTML. Това наистина трябва да се промени. Логнато е в TODO списъка.

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.